Ciała 32-letniego mężczyzny z Pakistanu odkryte w lesie niedaleko Soroczej Nóżki przez Straż Graniczną

W popołudniowych godzinach czwartku, ciało 32-letniego obywatela Pakistanu zostało odkryte przez Straż Graniczną nieopodal miejscowości Sorocza Nóżka, usytuowanej w powiecie hajnowskim w województwie podlaskim. Odnalezienie zwłok poinformował Jan Andrejczuk, wiodący szef Prokuratury Rejonowej z Hajnówki.

Policja z regionu podlaskiego wcześniej poinformowała o odnalezieniu ciała mężczyzny przez Straż Graniczną w tym obszarze, jednak bez uściślenia, że ofiara mogła być migrantem.

Jan Andrejczuk wyjaśnił, że do znalezienia ciała doszło podczas rutynowego patrolowania lasu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zwłoki zostały znalezione na terenie leśnym w pobliżu wsi Sorocza Nóżka, zaledwie 7 km od Hajnówki. W pobliżu ciała odkryto dokumenty, które umożliwiły identyfikację nieboszczyka jako 32-letniego mężczyznę pochodzącego z Pakistanu.

Zgodnie z wstępnymi informacjami dostarczonymi przez Andrejczuka, zwłoki mogły pozostawać w lesie przez kilka dni. Ciało nie było w stanie rozkładu i nie wykazywało śladów ataku ze strony dzikich zwierząt. Zwłoki zostały zabezpieczone i przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, gdzie planowane jest przeprowadzenie sekcji zwłok.