Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: najnowszy bilans przekracza 175,4 mln złotych, informuje Jurek Owsiak

Jurek Owsiak, twórca i duchowy lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poinformował, że na koncie tej charytatywnej inicjatywy zgromadzono już ponad 175,4 mln zł. Wartość ta wciąż rośnie, jako że wiele aukcji jest nadal w toku i kolejne wpłaty stale napływają na konto fundacji.

Obecnie trwa 32. Finał WOŚP, podczas którego zebrane środki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu niezbędnego do diagnozy, monitorowania oraz rehabilitacji chorób płuc u dzieci i dorosłych na oddziałach pulmonologicznych. Tegoroczne hasło akcji brzmi: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Przez 31 poprzednich finałów, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdołała zgromadzić niemal 2 miliardy złotych. Zebrane środki pozwoliły na zakup 71,5 tysięcy urządzeń medycznych. Poprzednia edycja tej charytatywnej zbiórki, która miała miejsce w styczniu 2023 roku, była dedykowana walce z sepsą. Wówczas, dzięki niesamowitemu zaangażowaniu sztabów i sympatyków inicjatywy, udało się zebrać 243 259 387,25 zł.