Janusz Kowalski rezygnuje z Suwerennej Polski. Czy za decyzją stoi konflikt z Patrykiem Jakim?

Janusz Kowalski, posłujący na Sejm, zdecydował się na opuszczenie szeregów partii Zbigniewa Ziobry – Suwerenna Polska. Informacje o swoim odejściu przekazał za pośrednictwem platformy X. Nieoficjalne źródła sugerują, że powodem takiej decyzji mogło być napięcie między Kowalskim a Patrykiem Jakim.

„Dzisiaj kończę moją drogę w Suwerennej Polsce. Podjąłem decyzję o rezygnacji. O moich koleżankach i kolegach z Suwerennej Polski będę mówił tylko w samych superlatywach. Moje siły teraz skieruję na rzecz merytorycznej pracy w Klubie Parlamentarnym PiS oraz Parlamentarnym Zespole Proste Podatki” – oświadczył Janusz Kowalski.

Janusz Kowalski jest postacią znana z Opola. Przykuwa uwagę swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami. Debiutował w parlamencie w 2019 roku. W latach 2014–2015 sprawował funkcję zastępcy prezydenta Opola. W okresie 2019–2021 pełnił obowiązki sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, zaś od 2022 do 2023 roku był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.