Marzena Okła-Drewnowicz – potencjalna Minister ds. Polityki Senioralnej w nowym rządzie Donalda Tuska

Oczekuje się, że Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka Platformy Obywatelskiej z regionu świętokrzyskiego i wiceprzewodnicząca krajowych struktur tej partii, objęcie portfolio Ministra ds. Polityki Senioralnej w nowo powołanym rządzie Donalda Tuska. Kto ona jest i jakie ma doświadczenie, które pozwoli jej efektywnie zarządzać obszarem, za który będzie odpowiedzialna?

Marzena Okła-Drewnowicz jest urodzoną w 1972 roku w Skarżysku-Kamiennej postacią z wykształceniem socjologicznym, które zdobyła na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Do jej dorobku edukacyjnego należy również ukończenie studiów podyplomowych z zakresu Organizacji Pomocy Społecznej w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach.

Zgodnie z informacjami dostępnymi na oficjalnej stronie Platformy Obywatelskiej, na początku swojej ścieżki zawodowej Marzena Okła-Drewnowicz pracowała w rejonowym urzędzie pracy. Następnie pełniła funkcję zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej (w latach 1998-2007). Do jej doświadczenia zawodowego należy również praca jako nauczyciel, m.in. w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego, oraz jako wykładowca w Centrum Kształcenia Pracowników Służb Społecznych. Okła-Drewnowicz była również liderem miejskich struktur Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.