Prezydent Andrzej Duda ogłasza spotkanie Rady Gabinetowej – Czy rząd zostanie poddany analizie?

W swoim wystąpieniu w miniony czwartek, prezydent Andrzej Duda wyraził zadowolenie z faktu, że udało mu się podpisać ustawę budżetową. „Cieszy mnie, że rząd ma zamiar wypełnić swoje zobowiązania” – oznajmił. Prezydent Duda poinformował również o planowanym spotkaniu Rady Gabinetowej, licząc na dogłębną dyskusję. Wskazał dokładną datę tego spotkania z przedstawicielami rządu.

Dodał też, że Premier Donald Tusk przywiązuje dużą wagę do kwestii budżetu i jest zadowolony z osiągnięć w tym obszarze. „Zabezpieczono to, co trzeba było tu i teraz,” stwierdził prezydent. Wyraził nadzieję, że Premier Tusk, jego gabinet oraz większość parlamentarna będą konsekwentnie realizować obiecane zadania.

„Troska o przyszłe pokolenia jest również nieodłącznym elementem odpowiedzialnej polityki” – kontynuował prezydent Duda. Nawiązał do wielkich wyzwań, które czekają na rządzonych, wymieniając między innymi budowę Centralnego Portu Lotniczego, rozwój elektrowni atomowych i modernizację polskiej armii. Bezpieczeństwo Polski musi być gwarantowane przez naszych rządców – podkreślił.

Duda zapowiedział ponadto, że w czwartek wyda rozporządzenie o zwołaniu Rady Gabinetowej na 13 lutego o godzinie 13:00. Chce mieć możliwość dyskusji z przedstawicielami rządu na temat inwestycji w Polsce, takich jak Centralny Port Lotniczy czy elektrownie atomowe. Jakie działania zostały już podjęte? Czego możemy się spodziewać w przyszłości? „To klucz do dalszego rozwoju Polski” – wyjaśnił prezydent Duda.