Wzrost cen karnetów narciarskich na zbliżający się sezon zimowy

Ruch na stokach narciarskich w Tatrach ma nabrać tempa od połowy grudnia. Z analizy danych, które niektóre ośrodki przekazały Polskiej Agencji Prasowej, wynika, że ceny biletów na nadchodzący sezon narciarski będą wyższe w porównaniu do poprzedniego roku. Niemniej jednak, możliwość zakupu skipassów w przedsprzedaży może przynieść oszczędności rzędu 10-30 proc.

Polskie Koleje Linowe (PKL) uruchomiły już przedsprzedaż karnetów na trzy wybrane ośrodki: Palenicę w Szczawnicy, Mosorny Groń w Zawoi i Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Jak ustalono, cena pięciodniowego czy jednodniowego skipassu na te ośrodki będzie niższa o 30 proc. w stosunku do tych, które zostaną ustanowione podczas ferii zimowych.

Skipass Winter Mix to oferta umożliwiająca korzystanie z trzech różnych ośrodków podczas pięciu dowolnych dni w ciągu całego sezonu. Standardowa cena tego karnetu to 449 zł, natomiast cena ulgowa wynosi 360 zł – takie informacje przekazały PKL. Przedsprzedaż jednodniowego skipassu open umożliwiającego korzystanie z dowolnego z tych trzech ośrodków, wynosi 99 zł dla biletu normalnego i 79 zł dla ulgowego.

Niestety, na chwilę obecną PKL nie podały jeszcze cen karnetów na inne ośrodki, w tym takie jak Kasprowy Wierch czy Jaworzyna Krynicka.

Rozrywka