Zjednoczenia polityczne w Polsce: Kluby Polska 2050 i PSL zawierają współpracę parlamentarną

W Polsce doszło do istotnego porozumienia pomiędzy dwoma politycznymi klubami. Jak informuje Mirosław Suchoń, lider grupy Polska 2050 – Trzecia Droga, współdziałanie z Polskim Stronnictwem Ludowym – Trzecia Droga ma na celu zapewnienie pozytywnych zmian dla obywateli. Zapowiedź ta jest efektem wcześniejszych deklaracji przedwyborczych obu stron.

Porozumienie o stawianiu czoła wyzwaniom parlamentarnym między Polską 2050 – Trzecią Drogą a Polskim Stronnictwem Ludowym – Trzecią Drogą zostało formalnie sfinalizowane i podpisane przez ich przewodniczących, Mirosława Suchońa i Krzysztofa Paszyka. Wydarzenie to miało miejsce w czwartek.

Podczas oficjalnej konferencji prasowej w Sejmie, Suchoń podkreślił, że spisane elementy tego porozumienia stanowić będą fundament dla realizacji założeń programowych, które zostały przedstawione przez Trzecią Drogę podczas kampanii wyborczej. Lider Polski 2050 nawiązał również do hasła swojej partii „dość kłótni, do przodu”, deklarując, że teraz jest czas na realizację obiecanek. Dodał, że oczekiwania obywatelów skupiają się na pozytywnych zmianach, a misją Trzeciej Drogi jest wprowadzenie projektów mających na celu poprawę jakości usług publicznych i stabilizację działalności gospodarczej w kraju.