Agencja Rezerw Strategicznych pod lupą funkcjonariuszy CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło operację w siedzibie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, zgodnie z informacją podaną przez Michała Szczerbę, posła Koalicji Obywatelskiej. Szczerba poinformował o tym fakcie za pośrednictwem mediów społecznościowych, zwracając uwagę na to, że początkowo skonfiskowane zostały jedynie komputery pracowników agencji.

Według danych udostępnionych przez reprezentanta partii Donalda Tuska, funkcjonariusze CBA przybyli do biura Agencji Rezerw Strategicznych wcześnie w piątkowy poranek.

Szczerba zaznaczył na swoim profilu na X (poprzednio Twitter), że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzają czynności w siedzibie Agencji Rezerw Strategicznych. W swoim wpisie wyraził również obawy dotyczące możliwości manipulacji dowodami. Zasugerował, że skonfiskowanie komputerów może być próbą ukrycia działań niezgodnych z prawem lub budowania wiarygodności służb śledczych.

Polityk wyraził ponadto nadzieję, że działania Centralnego Biura Śledczego przyniosą pozytywne skutki. Dodał, że ekipa PMM od początku pandemii czuła się bezkarnie, co jest niepokojące. Zasugerował również, że nie powinno dojść do sytuacji podobnej jak w śledztwie Pegasusa, gdzie dowody zostały zniszczone.