Co z tym Open’erem? – sytuacja z nieprzychylną pogodą na ostatnim festiwalu

Open’er Festival jest jednym najpopularniejszych, polskich festiwali muzycznych, który co roku odbywa się końcem czerwca w Gdyni. Na ostatnim wydarzeniu zaplanowane zostały koncerty takich znanych gwiazd, jak chociażby Dua Lipa, Martin Garrix czy też Megan Thee Stallion. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie ze wspomnianym planem. Co wydarzyło się na Open’er Festival 2022?

Open’er Festival 2022 – pogoda nie była przychylna

Koncerty artystów rozpoczęły się 28 czerwca i wszystko przebiegało bez większych komplikacji. W piątek, czyli 1 lipca, odbyć miał się jeden z głównych występów planowanych przez organizatorów festiwalu, czyli przed publicznością zagrać miała Dua Lipa.

Niestety, jak się później okazało, do żadnego jej koncertu nie doszło. Pogoda od początku dnia zapowiadała się na burzową. Wzrastający na sile wiatr spowodował, iż obsługa zmuszona była do usuwania elementów sceny, które mogły ulec zniszczeniu. Uczestnicy Open’er Festival wtedy też zaczęli przewidywać najgorsze, co mogło nastąpić, czyli odwołanie kolejnych koncertów. Nieszczęśliwe spekulacje spełniły się, a organizatorzy zarządzili masową ewakuację.

Pokraczna ucieczka przed siłami natury na Openerze

Według uczestników festiwalu, cały proces ewakuacji przebiegał w sposób chaotyczny. Tysiące osób opuszczało okolicę sceny w kierunku wyjścia. Nie wszyscy przemoczeni koncertowicze jednak byli w stanie dostać się do autobusów, które miały zabrać ich z terenu festiwalu. Organizatorzy nie zadbali także o poprawne metody informowania osób odnośnie do sytuacji na drogach czy też dalszym losie piątkowych koncertów.

Dopiero po około 3h od ewakuacji, podany został komunikat, iż występy największych gwiazd zostały odwołane. Uczestnicy otrzymali w rekompensacie voucher na przyszłoroczny Open’er, lecz czy to wystarczy, by wybaczyć organizatorom?

 

One thought on “Co z tym Open’erem? – sytuacja z nieprzychylną pogodą na ostatnim festiwalu

Dodaj komentarz